Vilmorin-Mikado

Logo VILMORIN-MIKADO

VILMORIN-MIKADO, KÜRESELLEŞMEDE YENİ BİR BOYUT!

Vilmorin, bir VILMORIN-MIKADO markasıdır.

Limagrain'in iş birimi VILMORIN-MIKADO, Vilmorin (Fransız tohum şirketi) ile Mikado Kyowa Seed (Japon tohum şirketi) şirketlerinin faaliyetlerini bir araya getiriyor. Küresel bir tohum şirketi olarak VILMORIN-MIKADO beş kıtada güçlü temeller üzerine kurulu yapısıyla, sebze endüstrisindeki tüm profesyonellere benzersiz, yüksek kaliteli ve geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. VILMORIN-MIKADO ekipleri, müşteri hizmetlerine verdiği önemi ve sebze tutkusunu paydaşlarına aktarıyor.

 

Ürün çeşitliliği ve girişimci ruhlarından güç alan ekip üyeleri yüreklilik, yakınlık ve mükemmeliyetçilik değerlerimizi temsil ediyor.VILMORIN-MIKADO'dan pazarlarınız için en lezzetli ürünlerin kaliteli tohumlarını talep edin!

Her yerde, sizin yanınızda.

 
 
 

VILMORIN-MIKADO, bir Limagrain İşletme Birimi

Vilmorin-Mikado, Fransız çiftçilerini yönettiği bir tarım kooperatifi ve uluslararası bir tohum grubu olan Limagrain'in bir parçasıdır. Temel kuruluş misyonu tarımın her yerde ve herkes için iyileştirilmesi yönünde işbirliği yapmak olan Limagrain bitkilerin genetik gelişimine odaklanarak tarla bitkileri, sebze tohumları ve tahıl ürünlerini seçer, üretir ve pazarlar.

 

Key figures

 

Vilmorin Anadolu Tohumculuk

1986'dan bu yana Türkiye'de bereketin peşinde!

ANADOLU TOHUM ÜRETİM ve PAZARLAMA A.Ş., Limagrain'in bir iş birimi olan VILMORIN-MIKADO'nun alt kuruluşudur. Türkiye'de 1986 yılında kurulan firma, Vilmorin ve Anadolu markalarının satış ve dağıtımını üstlendiği tarihten bu yana Vilmorin Anadolu Tohumculuk olarak hizmet vermektedir. Vilmorin Anadolu Tohumculuk 2008 yılında Türk tohumculuk firması Anadolu ve dünyanın en eski tohumculuk firması Fransa’da yerleşik Vilmorin’in bir araya gelmesiyle doğdu. Anadolu ve Vilmorin tarafından alınan karar Türk tarımı için; profesyonellik, tecrübe ve uzmanlardan oluşan ekibi vasıtasıyla ortak bir çizgide iş yapma becerisini ortaya koydu. Kurulduğu günden bu yana Vilmorin Anadolu Tohumculuk Türkiye'de havuç, domates ve patlıcan pazarının önde gelen oyuncularından biri oldu. 

 

Antalya’da bulunan Vilmorin Anadolu Tohumculuk Araştırma İstasyonu’nda uzun vadeli ıslah programları yürüterek Türk yetiştiricilerin çeşit beklentilerini tam olarak karşılayan Vilmorin Anadolu Tohumculuk, bununla birlikte yüksek çimlenme gücü ve safiyeti, sağlıklı tohum arzı konularında çalışan Kalite Kontrol Laboratuvarı ve Fransa’da bulunan Tohum Teknolojisi Departmanı ile pazara sunduğu tohumların kalitesini sürekli olarak yükseltiyor.

 

Vilmorin Anadolu Tohumculuk sebze tohumları ve tarla bitkileri tohumları ile bugün itibariyle tüm Türkiye’de 60 kişilik uzman kadrosuyla hizmet veriyor ve uzun yıllardır birlikte çalıştığı Başbayileri ile tek vücut halinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Vilmorin_Anadolu

Bugün Vilmorin Anadolu Tohumculuk olarak, tohum sektöründe en iyi genetik araştırmayı yapmaya ve müşterilerimize hizmet etmeye her zamankinden daha fazla odaklıyız. Temel doğal kaynakları ve stratejik konumu sayesinde Türkiye’nin çok güçlü tarımsal bir ekonomiye sahip olduğunu düşünüyor ve bu gücünü önümüzdeki yıllarda da koruyacağına inanıyoruz. Ana misyonumuz tarım sektörünün başarılı bir şekilde gelişmesini sağlamak için büyüme hedeflerimiz doğrultusunda her zaman müşterilerimizi ve üreticileri desteklemektir.